Dzień Kropki Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

   m15 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, pomysłowości i odkrywania talentów. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w grochy, kropki i kropeczki. Zajęcia rozpoczęliśmy od porannej gimnastyki z kropką. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Następnie wysłuchaliśmy historii o małej dziewczynce, której wydawało się, że nie potrafi rysować. Pewnego dnia nauczycielka zachęciła ją, by spróbowała namalować choć małą kropkę na kartce. Vashti bardzo  się zdziwiła, kiedy okazało się, że jej praca zawisła nad biurkiem nauczycielki. Od tej pory dziewczynka zaczęła rysować różne kropki. Mała Vashti  dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i  zrozumiała, że warto próbować różnych rzeczy, nawet gdy nie zawsze nam wychodzą, bo inni mogą uznać je za wspaniałe osiągnięcie. Później każdy przedszkolak wykonał samodzielnie pracę plastyczną. Przeczytaliśmy również książkę pt. „Naciśnij mnie” Hervé Tulleta, która skrada serca wszystkich czytelników. Ta niezwykła książka zachęca do wspólnej zabawy. To książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać i której trzeba klaskać. Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzają wyobraźnię czytelnika. Z pewnością wrócimy jeszcze do tej i innych pozycji Tulleta. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.

Więcej…
 
Wycieczka do Bydgoszczy Drukuj
Wpisany przez Joanna Murzynowska – kierownik wycieczki   
Powiększ treść artykułu
   m1Dnia 14.09.2023r. uczniowie klas I – III w ramach programu Poznaj Polskę wybrali się do Bydgoszczy. Dzięki rządowemu wsparciu uczniów czekało wiele atrakcji. Gdy dojechaliśmy na miejsce rozpoczęliśmy swoją przygodę od Bydgoskiego Tramwaju Wodnego. Płynęliśmy trasą Słoneczną, która rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku. Po drodze mijamy Operę Nova, hotel na Wyspie Młyńskiej, zabytkowego budynku Poczty Polskiej czy Bydgoską Łuczniczką zawieszoną nad nurtem Brdy. Na pokładzie tramwaju znajdował się audioprzewodnik, który opowiadał w przystępny sposób dla dzieci o zabytkach. Największe wrażenie wywarło podnoszenie się statku w śluzie. Po rejsie udaliśmy się na spacer po Starówce Bydgoskiej, przez który biegnie 18 południk, zobaczyliśmy Pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej, Kościół Farny, urokliwe uliczki i mosteczki prowadzące na Wyspę Młyńską, Aleję Autografów, budynek Sądu Rejonowego. 
Więcej…
 
Sprzątanie Świata Drukuj
Wpisany przez Piotr Wojciechowski   
Powiększ treść artykułu
   mW dniu 15 września br. uczniowie wraz opiekunami przystąpili do corocznej akcji sprzątania świata. Wszystkie grupy miały inna trasę tak, aby w tym szczególnym dniu posprzątać jak największy obszar wokół szkoły.
Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów
i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadam Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.
Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej Drukuj
Wpisany przez Piotr Wojciechowski   
Powiększ treść artykułu

   115 września na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i wiary we własne możliwości. Nasza świetlica również aktywnie włączyła się w świętowanie tego dnia. Dzieci wykonały piękne prace . Obiecujemy, że będziemy rozwijać nasze zdolności twórcze przez cały rok, nie tylko w Dzień Kropki!

 

 

 

Więcej…
 
Pierwszy tydzień w przedszkolu Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

   20230906_111121_1024x768Za nami pierwsze wspólnie spędzone chwile. Dzieci z radością powróciły po wakacjach do przedszkola. Stęsknione za wspólną zabawą z kolegami i koleżankami odważnie przekroczyły próg naszej sali. Dla niektórych był to powrót do znanego sobie świata, a dla innych rozpoczęcie nowej przygody w życiu. Uśmiechy goszczące na twarzach dzieci utwierdzają nas w przekonaniu, że dobrze czują się w naszej szkole. Zapraszam do oglądania zdjęć z naszych pierwszych dni w przedszkolu w roku szkolnym 2023/2024. 

Więcej…
 
„Tour de Kowalewo Pomorskie” - wielkie święto miłośników roweru za nami Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   mW dniu 02 września br. rekordowa liczba 257 miłośników „dwóch kółek” wzięła udział w XII edycji rajdu rowerowego „ Tour de Kowalewo Pomorskie”.
   Po starcie z centrum Sierakowa uformował się ponad trzykilometrowy peleton rowerzystów jadący w trasę okrężną po Gminie Kowalewo Pomorskie wiodącą przez następujące miejscowości: Sierakowo – Srebrniki – Mlewiec- Nowy Dwór – Borówno- Elzanowo- Mariany- Kowalewo Pomorskie.
   Główni organizatorzy imprezy: UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wraz z Urzędem Miejskim w Kowalewie Pomorskie zadbali, aby każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, w którym znalazły się m.in. zdrowe przekąski od Firmy Nestle Pacific.
   Pogoda, jak i dobre humory dopisały wszystkim uczestnikom, a wyprawa połączyła pokolenia. Wśród rowerzystów byli zarówno kilkulatkowie, spośród których najmłodsi przejechali trasę w fotelikach swoich rodziców, jak również „wcześniej urodzone” pokolenie.
Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE 2023 Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
Powiększ treść artykułu

1   8 września 2023 roku już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji propagującej znajomość literatury narodowej pod nazwą „Narodowe Czytanie”. Akcja została zainaugurowana przez Parę Prezydencką w 2012 roku. Od tamtego czasu każdego roku publicznie odczytywane są fragmenty polskich dzieł narodowych. Lekturą tegorocznej 12 odsłony Narodowego Czytania 2023 była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie: Antoni Rychel i Bartosz Dębiński z klasy VI oraz Michał Flader-Korzębski z klasy VII. Chłopcy pięknie odtworzyli wybrany fragment dialogu pomiędzy Anzelmem Bohatyrowiczem a Witoldem Korczyńskim. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności. Gratulujemy talentu i odwagi. Życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
ZAPROSZENIE Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu

ZAPROSZENIE

W najbliższą niedzielę tj. 10 września 2023 roku o godzinie 9.00

w Kaplicy w Wielkim Rychnowie zostanie odprawiona Msza święta na rozpoczęcie  roku szkolnego 2023/2024.

Serdecznie zapraszamy do udziału naszych kochanych Uczniów,

ich Rodziców, Grono Pedagogiczne i Pracowników oraz wszystkich sympatyków naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że wspólny piękny początek da owoce głębokich relacji, przyjaźni oraz wiedzy.

 

 
Z uśmiechem i radością witamy rok szkolny 2023/2024 Drukuj
Wpisany przez Justyna Lech   
Powiększ treść artykułu

   mPoczątek września to tradycyjnie powrót do szkoły po wakacyjnej labie. W tym roku wyjątkowo, bo w poniedziałek 4 września, mimo pięknej pogody i promieni słońca, w naszej szkole oficjalnie pożegnaliśmy wakacje i zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Prowadząca uroczystość p. Małgorzata Szczepańska - Zillmann powitała serdecznie całą społeczność szkolną – uczniów, Dyrektor Szkoły p. Julię Szczepańską, nauczycieli i pracowników szkoły, licznie zgromadzonych rodziców uczniów oraz zaproszonych gości – Zastępcę Burmistrza p. Ilonę Rybicką – Sałatowską, emerytowanego dyrektora szkoły p. Zygmunta Szczepańskiego, Przewodniczącą Rady Rodziców - p. Wiesławę Kęsikowską,  przedstawicieli OSP – p. Piotra Strzeleckiego, p. Jana Lipińskiego oraz p. Jerzego Behrendta. Pani Dyrektor Julia Szczepańska, po przedstawieniu nowych nauczycieli i wychowawców poszczególnych oddziałów, przekazała uczniom i kadrze wiele ciepłych słów oraz życzyła najlepszych wyników w nauce i miłej pracy.

Więcej…
 
Harmonogram przerw Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
przerwy
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu

INFORMACJA

 

 Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie serdecznie zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 klas „0”- VIII, które odbędzie się 04 września 2023r. (poniedziałek) o godz. 9:00 na boisku przy szkole.

Dowóz uczniów: rano wyjazd autobusu z Kowalewa Pomorskiego
o godz. 7:50, następnie po kolei trasa tak jak w roku szkolnym,

dowóz do szkoły na godzinę 8:30.

Odwóz uczniów: o godz. 10:30 (wyjazd autobusu spod szkoły).

 

Julia Szczepańska – dyrektor szkoły

 

 
BĘDĘ PRZEDSZKOLAKIEM Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu

mBĘDĘ PRZEDSZKOLAKIEM - SPOTKANIA ADAPTACYJNE

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych przedszkolaków i ich Rodziców do wspólnej zabawy i uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych, które odbędą się w naszych oddziałach przedszkolnych 

3-4 latków i 5-6 latków w dniach:

- 31 sierpnia 2023r. (czwartek)  od 10:30 (spotkanie organizacyjne z rodzicami i dziećmi)

- 01 września 2023r. (piątek) w godzinach od 8:30 do 9:30 ( zabawy adaptacyjne)

04 września 2023r. – godz. 9:00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  

Podczas spotkań adaptacyjnych dzieci będą mogły poznać swoje nauczycielki oraz pobawić się w swoich salach i na placu zabaw. Prosimy, aby dzieci miały na przebranie kapcie.

  

Serdecznie zapraszamy!!!

   Dyrekcja i wychowawczynie

 

 
Wakacyjne starty kolarzy Sokoła Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   mKolarski peleton, w tym zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitał w dniach 04-06 sierpnia br. do Grudziądza, Gruczna i Kijewa Królewskiego, gdzie rozegrano Międzynarodowe Wyścigi Kolarskie.
W piątek nasi żacy, młodziczki, młodzicy i juniorzy młodsi wystartowali
w X Międzynarodowym Kryterium Ulicznym - XVIV Memoriale Szymona Wołocha rozegranym na ulicach Grudziądza. Miejsca w „top 10” w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli Wojciech Bukalski 7 miejsce; Konrad Ostrowski9 miejsce; Dawid Lewandowski 9 miejsce i Ksawery Zieliński10 miejsce. Cenne doświadczenie zebrali Arkadiusz Dulnikowski i Florian Błaszkiewicz.
Więcej…
 
Podwójne podium na dobry początek wakacji Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   m01 lipca br. podczas wyścigu ze startu wspólnego rozgrywanego w Robakowie bardzo dobry występ zanotowali Dawid Lewandowski i Jagoda Dębińska, którzy wywalczyli 2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. 
Na brawa zasługuje postawa wszystkich biało – niebieskich, którzy do ostatnich metrów walczyli o jak najwyższe pozycje i tak: w kategorii młodzik: Wojciech Matuszkiewicz wywalczył 6 miejsce, a nasze młodziczki: Amelia Mańska, Wiktoria Mańska, Amelia Falkowska i Nikola Nowakowska wywalczyły odpowiednio 7,8,9 i 10 miejsce, Florian Błaszkiewicz finiszował na 22 miejscu wśród żaków. Do pechowych swój start zaliczą Małgorzata Sekuła i Ksawery Zieliński, którzy po kraksie nie ukończyli rywalizacji.
Więcej…
 
Zapraszamy do udziału w XII Tour de Kowalewo Pomorskie!!! Drukuj
Wpisany przez UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
Powiększ treść artykułu

logoUKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wraz z Urzędem Miejskim w Kowalewie Pomorskim są organizatorami XII Tour de Kowalewo Pomorskie.
Termin imprezy: 02 września 2023r. (sobota)
Start i Meta: Świetlica Wiejska w Sierakowie, Sierakowo 24, 87-410 Kowalewo Pomorskie

Start godz. 11:30, meta ok. 14:00. 

Przebieg trasy: Start: Świetlica wiejska w Sierakowie – Srebrniki- Mlewiec- Nowy Dwór – Borówno – Borówno Paśniki – Elzanowo- Mariany- ul. Główny Dworzec Kowalewo Pomorskie – Sierakowo – Meta: Świetlica Wiejska w Sierakowie.

Organizatorzy przewidują szereg atrakcji – nie czekaj zapisz się już dziś!!!
Szczegółowe informacje oraz obowiązkowy regulamin i formularz zgłoszenia w załącznikach.

Więcej…
 
Wykaz podręczników 2023/2024 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
 


Strona 6 z 93
free pokereverest poker revie