Bezpieczeństwo poruszania się na drogach rowerowych i drogach pieszo-rowerowych

Drukuj
Wpisany przez Aneta Górtowska   
Powiększ treść artykułu
   mW środę, 13 grudnia, uczniowie klas V i VI mieli zaszczyt gościć trójkę ekspertów ds. ruchu drogowego w naszej szkole. Pan Mirosław Nawrotek, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Drogowej w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, pan Adam Bąkowski, główny specjalista Wydziału Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, oraz pani Joanna Różyczka, Kierownik Projektu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, spotkali się z uczniami, by podzielić się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa poruszania się na drogach rowerowych i pieszo-rowerowych.
   Spotkanie miało charakter edukacyjny, a jego głównym celem było przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego korzystania z dróg. Pan Bąkowski z pasją przedstawił podstawowe aspekty bezpiecznej jazdy rowerem, zwracając uwagę na ważność przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
 
   Uczestnicy spotkania mieli również okazję aktywnie uczestniczyć w dyskusji, zadając pytania i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat ruchu drogowego. To interaktywne podejście sprawiło, że temat bezpieczeństwa stał się bliższy i bardziej zrozumiały dla uczniów.
   Atrakcją spotkania była nie tylko cenna wiedza przekazywana przez ekspertów, ale także praktyczne upominki dla najbardziej zaangażowanych uczestników. Dziesięciu uczniów, którzy wyróżnili się aktywnością i udziałem w dyskusji, zostało nagrodzonych plecakami wypełnionymi upominkami. Pozostali uczniowie otrzymali gadżety odblaskowe, które nie tylko przypomną o bezpieczeństwie na drodze, ale także staną się praktycznym dodatkiem do ich codziennego ubioru.
   Szkoła serdecznie dziękuje panu Mirosławowi Nawrotkowi, panu Adamowi Bąkowskiemu oraz pani Joannie Różyczce za cenne chwile poświęcone edukacji naszych uczniów. Dzięki takim inicjatywom kształtuje się świadome i odpowiedzialne pokolenie użytkowników dróg. Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na naszych szkolnych szlakach i promujemy zdrowy styl życia. 
1 1 3 4 5 1 1 8 1 10 11
 
free pokereverest poker revie