I Szkolny Turniej Warcabowy

Drukuj
Wpisany przez Elżbieta Szydłowska, Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   mW miesiącu grudniu w naszej szkole odbył się pierwszy turniej warcabowy. Było to wydarzenie niezwykłe, ponieważ jeszcze nigdy wcześniej nie organizowano podobnych rozgrywek. Turniej miał charakter otwarty - każdy uczeń, niezależnie od swojego doświadczenia czy umiejętności mógł w nim uczestniczyć.
Pomysł zorganizowania turnieju warcabowego w szkole narodził się dzięki pasji jednego z nauczycieli do tej gry- p. Elżbiety Szydłowskiej. Warcaby są znane jako jedna z najstarszych gier planszowych, która wymaga dużo strategicznego myślenia i koncentracji.
   Organizatorki szkolnego turnieju- p. Elżbieta Szydłowska oraz p. Aneta Cziczak, zaprojektowały ciekawą formułę rozgrywek. Turniej został przeprowadzony w formie systemu pucharowego. Oznacza to, że uczestnicy grali kolejne rundy, a ci, którzy je przegrali, odpadli z dalszych rozgrywek, by ostatecznie w wielkim finale wyłoniony został zwycięzca.
   Do finału trafiło pięciu uczestników, którzy rozegrali partię „każdy z każdym”, Byli to: Rafał Hartwig, Franciszek Midura z klasy II, Arkadiusz Dulnikowski z klasy V, Bartosz Dębiński z klasy VI oraz Oskar Katlewski z klasy VIII.
Zwycięzcą pierwszego turnieju warcabowego , po ciężkich starciach, został uczeń klasy V, Arkadiusz Dulnikowski, który otrzymał pamiątkowy Puchar Zwycięzcy I Szkolnego Turnieju Warcab.
Organizacja pierwszego turnieju warcabowego w naszej szkole to doskonała okazja do integracji uczniów, rozwijania umiejętności strategicznego myślenia oraz rywalizacji w zdrowy i przyjazny sposób.
Jesteśmy przekonani, że turniej warcabowy w naszej szkole stanie się tradycją, której uczniowie będą czekać z niecierpliwością każdego roku. To doskonała okazja dla nas wszystkich, aby odkryć świat gier planszowych i spędzić razem przyjemny czas, rozwijając swoje umiejętności strategicznego myślenia.
 
Jeszcze raz gratulujemy Zwycięzcy oraz wszystkim odważnym uczestnikom!
Organizatorki
 
 
free pokereverest poker revie