Niech czas Bożego Narodzenia ...
Powiększ treść artykułu
zyczenia
 
Tour de Kowalewo Pomorskie 2023 wyróżnione w Polsce
Powiększ treść artykułu
   mW dniach 8 – 10 grudnia br.  w Ostródzie  odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim”. Spośród 52 projektów imprez organizowanych na terenie całego kraju do finału zakwalifikowano 16 z nich. 
   UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo i Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim do konkursu zgłosił Rajd Rowerowy „ Tour de Kowalewo Pomorskie”, który odbył się na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie w dniu 02 września 2023r. Krajowa Komisja Konkursowa po zapoznaniu się z dokumentacją nadesłaną przez organizatorów, uszeregowała projekty od miejsca pierwszego do szesnastego.
Więcej…
 
Zdrowo – sportowo – z kolarską pasją
Powiększ treść artykułu
   m22 listopada br. był wielkim wydarzeniem dla uczniów oddziału przedszkolnego "Misie", kl. IV i V Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie. A to wszystko za sprawą działającego przy szkole UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, który zorganizował spotkanie pod hasłem „Zdrowo – sportowo – z pasją”, zawitali do nas wyjątkowi goście :Natalia Krześlak, Zuzanna Chylińska i Eliza Rabażyńska zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego  Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team wraz z trenerem i dyrektorem sportowym klubu Leszkiem Szyszkowskim.
   Kolarskie Mistrzynie wraz z trenerem opowiedziały dzieciom o swojej rowerowej pasji, codziennych treningach i drodze jaką musieli pokonać, aby dotrzeć na sam szczyt. Podkreślali, że w sporcie efekty można uzyskać wyłącznie ciężką pracą, regularnymi treningami i prowadzeniem zdrowego trybu życia. Wspomnieli także o realizowanym projekcie Kujawy Pomorze Team, który stanowi szansę do rozwoju dla młodych sportowców z województwa kujawsko – pomorskiego.
Więcej…
 
Kolarskie spotkanie przy ognisku
Powiększ treść artykułu
   m20 października br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wraz ze swoimi rodzicami, trenerami, członkami Zarządu i „Sympatykami” klubu korzystając z gościnności leśniczego Leśnictwa Gronowo p. Mariusza Talar spotkali się na wspólnym ognisku integracyjnym.
   Pomimo tego, iż pogoda tego dnia nie rozpieszczała uczestników, to przyjazna, radosna atmosfera, rozmowy, śmiech, pieczenie kiełbasek przy ognisku i muzyce sprawiły, iż nikomu zimno nie było.
Ten wspólny piątkowy wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci i na pewno to powtórzymy.
Więcej…
 
Kolarskie Wicemistrzostwo dla UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo
Powiększ treść artykułu
   m03 października br. na Motoarenie w Toruniu odbyło się podsumowanie kolarskiej Ligi „Szlakiem Uczniowskich Klubów Sportowych za sezon 2023” połączone z prezentacją szkółek kolarskich działających w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Z wielką radością informujemy, iż drużyna UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo z liczbą 1153pkt. wywalczyła tytuł II Wicemistrza Województwa Kujawsko – Pomorskiego w klasyfikacji generalnej klubów w sezonie 2023. Na ten sukces składają się bardzo dobre wyniki w końcowej klasyfikacji indywidualnej i tak w: kategorii młodzik Wojciech Bukalski wywalczył 4 miejsce, a Dawid Lewandowski wywalczył 8 miejsce. W kategorii młodziczka Jagoda Dębińska wywalczyła 4 miejsce, a Nikola Nowakowska zajęła 10 miejsce. 
Więcej…
 
Rychnowskie Sokoły w czołówce Mistrzostw Polski
Powiększ treść artykułu

mW dniach 30 września - 01 października br. kolarski peleton,  w tym kolarze z Gminy Kowalewo Pomorskie zawitał do Wielkopolski, gdzie w gminach Opatówek i Godziesze Wielkie, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w jeździe dwójkami na czas i jeździe drużynowej na czas. Jazdę dwójkami na czas skończyliśmy  dobrym występem naszych młodzików Wojciecha Bukalskiego i Dawida Lewandowskiego, którzy wśród 28 duetów z całej Polski wywalczyli 8 miejsce w kategorii młodzik. Nasz drugi duet Mateusz Borzejewicz i Konrad Ostrowski w rywalizacji ze starszymi rocznikowo kolegami w kategorii junior młodszy wywalczył 18 miejsce.

Więcej…
 
Kolarskie Sokoły na podium
Powiększ treść artykułu

7Bardzo dobrą passę kontynuują zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy  wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego. 

W sobotę 09 września br. do rywalizacji w Świeciu nad Osą przystąpiła dwunastoosobowa reprezentacja „biało – niebieskich”. Wyniki przedstawiają się następująco: w kategorii młodzik 9 miejsce wywalczył Wojciech Bukalski, tuż za nim finiszował Dawid Lewandowski . Wśród młodziczek 10 miejsce wywalczyła Amelia Mańska, 12 była Wiktoria Mańska, Nikola Nowakowska i Amelia Falkowska wywalczyły odpowiednio 13 i 24 miejsce. Nasi żacy Arkadiusz Dulnikowski i Florian Błaszkiewicz finiszowali w peletonie na 27 i 28 pozycji. W kategorii żakini Urszula Ostrowska i Małgorzata Sekuła zajęły odpowiednio 12 i 13 pozycję.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Podwójne podium na dobry początek wakacji
Powiększ treść artykułu
   m01 lipca br. podczas wyścigu ze startu wspólnego rozgrywanego w Robakowie bardzo dobry występ zanotowali Dawid Lewandowski i Jagoda Dębińska, którzy wywalczyli 2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. 
Na brawa zasługuje postawa wszystkich biało – niebieskich, którzy do ostatnich metrów walczyli o jak najwyższe pozycje i tak: w kategorii młodzik: Wojciech Matuszkiewicz wywalczył 6 miejsce, a nasze młodziczki: Amelia Mańska, Wiktoria Mańska, Amelia Falkowska i Nikola Nowakowska wywalczyły odpowiednio 7,8,9 i 10 miejsce, Florian Błaszkiewicz finiszował na 22 miejscu wśród żaków. Do pechowych swój start zaliczą Małgorzata Sekuła i Ksawery Zieliński, którzy po kraksie nie ukończyli rywalizacji.
Więcej…
 
Wakacyjne starty kolarzy Sokoła
Powiększ treść artykułu
   mKolarski peleton, w tym zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitał w dniach 04-06 sierpnia br. do Grudziądza, Gruczna i Kijewa Królewskiego, gdzie rozegrano Międzynarodowe Wyścigi Kolarskie.
W piątek nasi żacy, młodziczki, młodzicy i juniorzy młodsi wystartowali
w X Międzynarodowym Kryterium Ulicznym - XVIV Memoriale Szymona Wołocha rozegranym na ulicach Grudziądza. Miejsca w „top 10” w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli Wojciech Bukalski 7 miejsce; Konrad Ostrowski9 miejsce; Dawid Lewandowski 9 miejsce i Ksawery Zieliński10 miejsce. Cenne doświadczenie zebrali Arkadiusz Dulnikowski i Florian Błaszkiewicz.
Więcej…
 
Jagoda Dębińska kolarską II Wicemistrzynią Polski
Powiększ treść artykułu

   mW dniach 24-25 czerwca br. reprezentacja UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowała w szosowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Raszkowie. Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z prawie 500 młodymi adeptami kolarstwa z całej Polski.

Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas, podczas której rewelacyjnie spisała się Jagoda Dębińska, która z czasem 07.55,389 wywalczyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski Szkół Podstawowych w roczniku 2009. Z dobrej strony zaprezentowała się Nikola Nowakowska „wykręcając” 17 czas zawodów oraz Wojciech Matuszkiewicz, który wywalczył 25 pozycję.

Drugiego dnia rozegrano wyścigi ze startu wspólnego, gdzie zawodnicy z Gminy Kowalewo Pomorskie walczyli do ostatnich metrów o jak najwyższe lokaty. Dokonano także oficjalnego otwarcia Mistrzostw, gdzie nasza zawodniczka Jagoda Dębińska reprezentowała województwo kujawsko – pomorskie w poczcie sztandarowym. 

Więcej…
 
Brązowy medal na Mistrzostwach Makroregionu na czas
Powiększ treść artykułu

 

   110 czerwca br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo z powodzeniem wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe indywidualnej na czas, które rozegrane zostały w Młyńcu gm. Lubicz. Doskonale w kategorii młodziczka spisała się Jagoda Dębińska, która wywalczyła brązowy medal i Tytuł II Międzywojewódzkiej Mistrzyni Młodziczek w jeździe indywidualnej na czas. Wielkie brawa dla Wojciecha Matuszkiewicza , który z czasem 08.08,54 wywalczył 7 miejsce w kategorii młodzik.

 

Więcej…
 
Kolarskie zwycięstwo w Pucharze Polski
Powiększ treść artykułu
   mZwycięstwem Jagody Dębińskiej w Jarosławcu - tak pięknie kończymy pracowity początek czerwca pod znakiem ogólnopolskich startów w Pucharach Polski. Nasza młodziczka rywalizowała w Pucharze Polski rozgrywanym w dniach 03-04 czerwca br. w Dąbkach i Jarosławcu w województwie zachodnio - pomorskim, a młodzicy i juniorzy młodsi ścigali się w Niwkach i Turawie w województwie opolskim.
   Jagoda Dębińska w sobotę podczas rozegranej jazdy indywidualnej na czas zaprezentowała się z dobrej strony, kończąc swoje zmagania na 4 miejscu, do podium zabrakło 3 sekund.
   Niedzielna rywalizacja ze startu wspólnego wśród kategorii młodziczka zakończyła się finiszem z peletonu, gdzie doskonale zaprezentowała się nasza Jagoda Dębińska, która wywalczyła swoje pierwsze zwycięstwo na Ogólnopolskim wyścigu.
Więcej…
 
Sokoły na podium stawały i doświadczenie zdobywały
Powiększ treść artykułu
m27 maja br. szesnaścioro zawodników UKS „ Sokół” Wielkie Rychnowo walczyło w Kuczwałach, gdzie rozegrano VI wyścig o Puchar Wójta Gminy Chełmża. Najmłodsze kategorie wiekowe tj. żakinie do pokonania miały jedną rundy, a najstarsze tj. młodzicy pętlę pokonywali czterokrotnie.
Dobrą passę kontynuuje Jagoda Dębińska która wywalczyła 2 miejsce w kategorii młodziczka. Pozostałe nasze "Sokoły" walecznie, a miejsca w "top" 15 w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli:
  1. Dawid Lewandowski 8 miejsce.
  2. Wojciech Matuszkiewicz 9 miejsce.
  3. Nikola Nowakowska 10 miejsce.
  4. Amelia Mańska 12 miejsce. 
  5. Julia Szczerba 12 miejsce.
  6. Amelia Falkowska 13 miejsce.
  7. Wiktoria Ćwiklińska 14 miejsce.
  8. Małgorzata Sekuła 15 miejsce.
  9. Wiktoria Mańska 15 miejsce.  
Więcej…
 
Wysokie loty Sokołów w Mistrzostwach Wielkopolski
Powiększ treść artykułu

   mPrawie 100 młodych kolarzy i kolarek, w tym siedmioro zawodników UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo ścigało się w niedzielę w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim im. Zenona Czechowskiego i Mariana Więckowskiego rozegranego na Poznańskim osiedlu Krzyżowniki-Smochowice, będącym jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Wielkopolski Szkółek Kolarskich.

   W rywalizacji z kolarzami ze szkółek kolarskich działających w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa z całej Polski zawodnicy trenowani przez Agnieszkę Zielaskowską i Mariana Krych spisali się doskonale i wywalczyli następujące miejsca: 

Więcej…
 
Kolarskie Sokoły na podium
Powiększ treść artykułu
   m20 maja br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo  ze zmiennym szczęściem walczyli w Łążynie, gdzie rozegrano VI wyścig o Puchar Wójta Gminy Obrowo.
   Brawa dla naszej młodziczki Jagody Dębińskiej, która "kręcąc" w czteroosobowej ucieczce dnia wywalczyła 2 miejsce. 9 finiszowała Amelia Falkowska , 11 była Wiktoria Ćwiklińska, a Amelia Mańska i Nikola Nowakowska zajęły odpowiednio 13 i 14 miejsce (wszystkie SP Wielkie Rychnowo).
W najstarszej kategorii tj. młodzik 6 miejsce wywalczył Wojciech Matuszkiewicz (SP Wielka Łąka)
Więcej…
 
Jagoda Dębińska II Wicemistrzynią Mistrzostw Makroregionu ze startu wspólnego
Powiększ treść artykułu

   mW minioną sobotę zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo z powodzeniem wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików ze startu wspólnego, które odbyły się w Świeciu nad Osą.

   Bardzo dobry występ zanotowała Jagoda Dębińska (SP Wielkie Rychnowo), która
w kategorii młodziczka wywalczyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni.

Więcej…
 


Strona 1 z 17
free pokereverest poker revie