Kangur Matematyczny Drukuj
Wpisany przez Bartosz Osenka   
Powiększ treść artykułu
   W czwartek 16 marca w naszej szkole odbył się konkurs Kangur Matematyczny, do którego przystąpiło 25 młodych sympatyków zadań matematycznych.
Każdy uczeń otrzymał test, który w zależności od kategorii wiekowej, składał się z około 20-30 zadań zamkniętych z pięcioma odpowiedziami do wyboru, spośród których tylko jedna była poprawna. Uczniowie musieli wykazać się między innymi umiejętnościami logicznego myślenia, abstrahowania, wykorzystania wyobraźni przestrzennej, a także sprytnym zliczaniem obiektów.
   Najwyższe wyniki w swoich kategoriach uzyskali: w kategorii ŻACZEK (klasa 1 i 2) najwyższy wynik uzyskał Franciszek Midura; w kategorii MALUCH (klasa 3 i 4) – Borys Machałowski; w kategorii BENIAMIN (klasa 5 i 6) – Miłosz Lewandowski, a w kategorii KADET (klasa 7 i 8) najwyższy wynik uzyskał Kamil Stachowski.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów przestrzenną łamigłówkę – układankę.
 
Giełda Szkół Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
Plakat
 
Kolejny sezon kolarski ze wsparciem Firmy Gra- Mar rozpoczęty Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
mZ wielką radością ogłaszamy, iż w 2023 roku zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo startować będą przy wielokierunkowym wsparciu firmy Gra-Mar p. Joanny i Krzysztofa Woźniak. Początek maja przyniósł nam niespodziankę w postaci bardzo nam potrzebnych
i ułatwiających „kolarskie życie” mobilnych stojaków do roweru.
Bardzo, bardzo dziękujemy Firmie Gra - Mar za ich wykonanie.
Więcej…
 
Sukces naszych recytatorów Drukuj
Wpisany przez Anna Preis   
Powiększ treść artykułu
   mTroje uczniów z klasy piątej wzięło udział w Powiatowym Konkursie Plastyczno - Recytatorskim Jan Marcin Szancer. Król ilustratorów, malarz dziecięcych marzeń, kreator baśniowych światów. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Ostaszewie. Honorowy Patronat nad całością sprawował Marszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Starosta Powiatu Toruńskiego i Wójt Gminy Łysomice oraz Kuratorium Oświaty. Zadaniem uczestników było wyrecytowanie wybranego utworu z książek, które ilustrował Jan Marcin Szancer – polski grafik i ilustrator. Nasi uczniowie: Bartosz Dębiński, Julia Samplacka i Antoni Rychel przygotowali interpretację wierszy Jana Brzechwy. Zgodnie z założeniami konkursu, nagrano filmiki z recytacją, które wysłano do organizatorów. Uczestnicy wystąpili w odpowiednich strojach z rekwizytami właściwymi do wierszy „Leń”, „Na straganie” i „Kwoka”. 
Więcej…
 
„Zainwestuj w naszą Planetę” Drukuj
Wpisany przez Aneta Górtowska   
Powiększ treść artykułu
   mDzień Ziemi jest corocznym świętem obchodzonym 22 kwietnia, którego celem jest promowanie świadomości ekologicznej i ochrony naszej planety.
   Z tej okazji społeczność szkolna przystąpiła do akcji wymiany roślin doniczkowych. Każdy uczeń mógł przynieść do szkoły roślinę doniczkową lub sadzonkę i wymienić ją na zupełnie inną roślinę - na zasadzie przynieś jedną, zabierz jedną. Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.
Uczniowie z klasy 5,6,7,8 mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy przyrodniczej w stacjach zadaniowych „Na ratunek Ziemi” na lekcjach biologii i geografii.
Ponadto nasi uczniowie z klasy 7 w składzie: Kacper Ziółkowski, Liliana Serocka, Oskar Katlewski wzięli udział w Regionalnym Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczy „Jestem Znawcą Przyrody” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim, gdzie zajęli 4 miejsce.
Pamiętajmy, że Ziemia to nasz jedyny dom, o który należy się troszczyć. 
Więcej…
 
KONKURS EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZY Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
Powiększ treść artykułu
   1W dniu 21 marca 2023 roku troje uczniów z klasy VII – Liliana Serocka, Kacper Ziółkowski i Oskar Katlewski reprezentowali naszą szkołę w Regionalnym konkursie ekologiczno-przyrodniczym pn. „Jestem znawcą przyrody”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą poprzez  rozwiązanie krzyżówki, rebusu, odpowiedzi na pytania dotyczące parków narodowych w Polsce oraz zagadek o zwierzętach. Ostatecznie Liliana, Kacper i Oskar wywalczyli IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
Więcej…
 
Kolarskie Sokoły w czołówce na „Ślężańskim Mnichu” Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   mNa zakończenie pięciodniowej konsultacji szkoleniowej w Borowicach zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo przenieśli się do Sobótki, gdzie w dniu 16 kwietnia br. wystartowali w XXXVI Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Ślężański Mnich" będącym oficjalną inauguracją ogólnopolskiego ścigania.
   Kolarze rywalizowali na trudnej, selektywnej 31 km rundzie wokół Sobótki, a łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało blisko 1200 osób. Jako pierwsi na starcie stanęli juniorzy młodsi, którzy do pokonania mieli 2 rundy. Wśród 153 zawodników Konrad Ostrowski po aktywnej jeździe ostatecznie ukończył swoje zmagania w peletonie na 79 miejscu, a Mateusz Borzejewicz finiszował za peletonem. 
Młodziczki miały do pokonania jedną rundę. Jagoda Dębińska (SP Wielkie Rychnowo) wywalczyła 22 miejsce, a Wiktoria Ćwiklińska (SP Wielkie Rychnowo) ukończyła swoje zmagania w trzeciej dziesiątce zdobywając cenne doświadczenie, które zaprocentuje
w przyszłości.
Więcej…
 
Warsztaty kuchni molekularnej, czyli połączyć gotowanie z nauką Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   
Powiększ treść artykułu
   mKuchnia molekularna jest w Polsce młodym zjawiskiem, które dopiero zaczynamy odkrywać. Wykorzystuje ona wiedzę naukową z zakresu chemii i fizyki do przygotowywania potraw. Celem tych doświadczeń jest uzyskanie różnych potraw często nietypowymi sposobami i niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach.
Na takich zajęciach 13 kwietnia uczniowie klasy 4 i 5 wcielili się w naukowców. Stworzyli owocowy makaron o kulki do tea buble, które mogli skosztować.. Było pięknie, pysznie, zdrowo i owocowo. Warsztaty odbyły w Centrum Chemii w Małej Skali.
Więcej…
 
Przygotowania do konkursu recytatorskiego Drukuj
Wpisany przez Anna Preis   
Powiększ treść artykułu
  mTroje uczniów z klasy piątej przygotowało się do udziału  w Powiatowym Konkursie Plastyczno- Recytatorskim  . Zadaniem uczestników było recytowanie  wybranego utworu z książek, które ilustrował Jan Marcin Szancer – polski grafik i ilustrator. Nasi  uczniowie: Bartosz Dębiński, Julia Samplacka i Antoni Rychel  przygotowali recytację wierszy Jana Brzechwy, którą nagrali w formie krótkich filmików wideo. Uczestnicy  wystąpili w odpowiednich strojach  z rekwizytami właściwymi do wierszy „Leń”, „Na straganie” i „Kwoka”.
Więcej…
 
Szkolny Bieg Świadomości Autyzmu Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu

   m2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a w  naszej szkole cały miesiąc kwiecień przebiega pod znakiem tego święta. Na szkolnych korytarzach wiszą gazetki tematyczne, które pogłębiają wiedzę uczniów na temat autyzmu, obalają mity, które często mówią, że autyzm to choroba, uświadamiają, że autyzm to odmienny sposób postrzegania otaczającego świata. Uczniowie klas starszych mają pogadanki na temat autyzmu, dowiadują się, że wiele sławnych i genialnych osób na świecie miało zdiagnozowane spektrum autyzmu. 

Więcej…
 
Życzenia Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
m
 
Spokoju w sercu i ... Drukuj
Wpisany przez UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
Powiększ treść artykułu
m
 
Mindfulness Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   mNa ostatniej lekcji wychowania do życia w rodzinie uczniowie klasy IV mieli okazję wziąć udział w treningu relaksacji oraz uważności. Trening uważności, czyli Mindfulness, to ćwiczenia umysłu, których celem jest złagodzenie odczuwania nieprzyjemnych i mało pożądanych emocji. Dzięki treningowi uważności można osiągnąć równowagę emocjonalną, nauczyć się sztuki koncentracji i relaksu, oraz tego, jak radzić sobie ze stresem, jak zmniejszyć napięcie nerwowe, wypracować w sobie umiejętność uspokajania się, kiedy pojawiają się gniew lub zdenerwowanie. Trening uważności uczy czerpać energię z życia, cieszyć się z prostych, nawet najbardziej banalnych rzeczy, jakie przynosi ze sobą każda chwila. Dzięki treningowi uważności można się nauczyć prowadzić spokojne życie, w harmonii z innymi ludźmi i ze środowiskiem.
Więcej…
 
Gminne Zawody Sprawnościowe klas 1-3 w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisany przez Justyna Lech   
Powiększ treść artykułu

   mPodtrzymując sportową tradycję, w sobotę 18 marca br drużyna naszej szkoły wzięła udział w sportowej rywalizacji dla uczniów klas 1-3 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Nasza 12 osobowa drużyna składała się z wytypowanych przez wychowawców sześciu uczniów i sześciu uczennic klas 1-3. Klasę I reprezentowała Alicja Kasprowicz, Oliwia Zielińska oraz Rafał Hartwig i Franciszek Midura. Klasa II była reprezentowana przez Lenę Katlewską, Antoninę Kiżewską, Marcela Bieleckiego i Karola Zatorskiego. Reprezentanci klasy III to Amelia Kwaśniewska, Lena Nowak, Kamil Chrościelewski i Paweł Klugier. Zawodnicy musieli wykazać się w 8 konkurencjach sportowych dużą sprawnością fizyczną, szybkością, uwagą oraz współpracą.

   Wszyscy nasi uczniowie spisali się wzorowo. Każdy walczył dając z siebie 100%. Po zaciekłej walce, której towarzyszył gromki doping z trybun rodziców dzieci, rodzeństwa i nauczycieli, nasza drużyna uplasowała się na 4 miejscu, tracąc zaledwie 2 punkty do drużyny zajmującej 3 miejsce. Każdy zawodnik, oprócz dobrej zabawy, otrzymał od organizatora pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Tego typu zawody to nie tylko współzawodnictwo, ale również okazja do zacieśnienia koleżeńskich więzi, sprawdzenia się i aktywnego spędzenia czasu. 

Więcej…
 
Wycieczka klas VI i VII do Młyna Wiedzy Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   m15 marca z samego rana klasy VI oraz VII wraz z wychowawcami oraz nauczycielem WF - p. Wojciechowskim, wybrały się na wycieczkę do toruńskiego „Młyna Wiedzy”. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystaw tematycznych rozmieszczonych na pięciu piętrach Młyna. Mogliśmy zgłębić tajemnice fizyki, grawitacji i astronomii, a także anatomii człowieka oraz akustyki. Największe wrażenie zrobiło na nas Wahadło Foucaulta, które ma 33 metry długości, a jego serce waży 35 kg. Bardzo ciekawa okazała się wystawa O obrotach, której głównym tematem jest ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne, a także zjawiska z nim związane, takie jak występowanie sił bezwładności w obracających się układach odniesienia, w tym na Ziemi. Nie lada gratką okazały się dla wszystkich uczniów wyścigi w „chomiczym kole”. Na kolejnym piętrze czekała na nas równie ciekawa wystawa „Rzeka”, będąca modelem koryta rzeki Wisły. Nawiązując do najdłuższej rzeki Polski, przepływającej przez Toruń, mogliśmy pobawić się przy stanowiskach umieszczonych wzdłuż jej biegu. Rzeka składa się ze źródła podzielonego na dwa strumienie (w odniesieniu do Białej i Czarnej Wisełki), małego basenu nawiązującego do tamy we Włocławku oraz dużego basenu, czyli Morza Bałtyckiego. Kolejne piętra przynosiły nam bardzo wiele wrażeń. Mogliśmy dokonać interaktywnej autopsji dorosłego człowieka, nauczyć się grać muzykę na papciach lub zgłębić tajniki nieważkości na Księżycu.
Więcej…
 
Zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych i klasy I Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu

m

Więcej…
 


Strona 10 z 93
free pokereverest poker revie