Opowieść wigilijna Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   
Powiększ treść artykułu
   mW dniu 28 listopada uczniowie klasy IV i V wybrali się do Baju Pomorskiego. Celem wycieczki była tytułowa „Opowieść wigilijna”, autora Karola Dickens w przekładzie Krystyny Tarnowskiej. Premiera tego spektaklu odbyła się  już w roku 2000 i do dzisiaj cieszy się dużym uznaniem i zainteresowaniem publiczności. Dla naszych uczniów było niezapomniane przeżycie i doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości, ponieważ jest to jedna z wielu obowiązkowych pozycji książkowych podczas czekającego ich w przyszłości egzaminu ósmoklasisty.
   Po spektaklu uczniowie udali się jeszcze, na krótki spacer po Starówce, gdzie mieli okazję zobaczyć Ratusz Staromiejski, pomnik Mikołaja Kopernika, Łuk Cezara, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, część ulicy Szerokiej z licznymi kamienicami oraz w drodze powrotnej do stacji PKP odwiedzili jeszcze Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka. 
Więcej…
 
Konkurs recytatorski Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

   228 listopada odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski „Wierszy Jana Brzechwy” w Kowalewie Pomorskim, którego organizatorem było Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy. Naszą szkołę godnie reprezentował Cezary Beiger , który na swój występ przygotował wiersz pt. „Na wyspach Bergamuta oraz Maurycy Sekuła, który zdecydował się zaprezentować wiersz pt. „Leń”.

Serdecznie gratulujemy chłopcom odwagi i jesteśmy z nich bardzo dumni, był to bowiem ich debiut. Poradzili sobie znakomicie. 

Więcej…
 
Obchody Dnia Patrona Szkoły Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   mImieniny szkoły to czas wyjątkowy, zwłaszcza z uwagi na fakt, iż w tym roku szkolnym świętujemy dziesięciolecie nadania szkole imienia tak zacnej osobowości. Z tej okazji społeczność szkolna oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona – Janusza Korczaka obchodząc w dniach 20 i 21 listopada Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie.
   20 listopada od samego rana w radosnych nastrojach cała społeczność szkolna była witana przez Janusza Korczaka wraz z królem Maciusiem I drobnym, słodkim upominkiem oraz życzeniem „Radosnego Dnia Patrona”. Na pierwszych godzinach lekcyjnych uczniowie klasy siódmej zaprezentowali w klasach starszych , czyli IV-VIII, specjalnie na ten dzień przygotowaną prezentację przybliżającą uczniom postać naszego patrona- Janusza Korczaka.
Więcej…
 
Z cyklu święta nietypowe są wyjątkowe- „Dzień Postaci z Bajek” Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   mW bieżącym roku szkolnym w naszej szkole uczniowie poszukują dni i świąt nietypowych, bo każdy nietypowy dzień może okazać się okazją do dobrej zabawy, a śmiech to przecież zdrowie. Dlatego też Samorząd Uczniowski ogłosił 6 listopada Dniem Postaci z Bajek.
   Tego dnia każdy mógł przebrać się za dowolną pozytywną postać z wybranej bajki. I tak w naszej szkole pojawili się: wilk, czerwony kapturek, myszka mini, wapir, tygrys, kot, czarownica, wiedźma i wiele innych postaci. Dzień nie był przeznaczony tylko i wyłącznie dla uczniów naszej placówki, lecz także dla nauczycieli. Duża część nauczycieli naszej szkoły również włączyła się w obchody tego dnia, przebierając się.
Ten dzień można podsumować jako bajeczny.
Więcej…
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE „KRASNALI” Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
Powiększ treść artykułu
   m1Dnia 24.11.2023 r. dzieci z grupy „Krasnale” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdego roku jest to dla nas wyjątkowy i bardzo miły dzień. Przedszkolaki mogły przyjść do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Na początku, dzieci zaprezentowały swoje misie i opowiadały o nich. Poznały również historię Święta Pluszowego Misia i okoliczności powstania misia Teddy. Następnie zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami. Wodzirejem wszystkich atrakcji był Miś Tuliś - który w tym roku szkolnym jest maskotką projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Miś Tuliś zachęcał dzieci do zabaw ruchowych, plastycznych, matematycznych i misiowych tańców. Przygotował również list oraz niespodzianki dla każdego przedszkolaka, zachęcając dzieci do wspólnego czytania z bliskimi. Tym sposobem rozpoczęliśmy realizację pierwszego modułu projektu.
Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu
   m24 listopada dzieci z grupy Misie świętowały Dzień Pluszowego Misia. Zgodnie uznały, że to również trochę ich  święto ze względu na nazwę grupy, do której uczęszczają.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia każdy przedszkolak mógł przynieść swojego ulubionego misia. Nasze przedszkole odwiedziły różne misie: duże, małe, kolorowe, brązowe i kremowe. Na początku dzieci przedstawiały swojego misia innym, później poznały historię powstania pluszowego misia oraz kilka ciekawostek na temat życia niedźwiedzi. Następnie wykonały pracę plastyczną, uczyły się samodzielnie rysować misia, a także ćwiczyły ze swoimi misiami w ramach projektu „Zdrowo i sportowo”. Podczas poobiedniej relaksacji poznały bajkę pt. „Złotowłosa i trzy misie”, a na sam koniec oceniły zajęcia wybierając misia uśmiechniętego lub smutnego, w zależności od tego, czy zajęcia im się podobały, czy też nie. Nie było przedszkolaka, któremu Dzień Pluszowego Misia się nie spodobał. 
Więcej…
 
Zdrowo – sportowo – z kolarską pasją Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   m22 listopada br. był wielkim wydarzeniem dla uczniów oddziału przedszkolnego "Misie", kl. IV i V Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie. A to wszystko za sprawą działającego przy szkole UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, który zorganizował spotkanie pod hasłem „Zdrowo – sportowo – z pasją”, zawitali do nas wyjątkowi goście :Natalia Krześlak, Zuzanna Chylińska i Eliza Rabażyńska zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego  Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team wraz z trenerem i dyrektorem sportowym klubu Leszkiem Szyszkowskim.
   Kolarskie Mistrzynie wraz z trenerem opowiedziały dzieciom o swojej rowerowej pasji, codziennych treningach i drodze jaką musieli pokonać, aby dotrzeć na sam szczyt. Podkreślali, że w sporcie efekty można uzyskać wyłącznie ciężką pracą, regularnymi treningami i prowadzeniem zdrowego trybu życia. Wspomnieli także o realizowanym projekcie Kujawy Pomorze Team, który stanowi szansę do rozwoju dla młodych sportowców z województwa kujawsko – pomorskiego.
Więcej…
 
WARSZTATY RODZINNE W EKOPRACOWNI Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka, Mirosława Adamczyk   
Powiększ treść artykułu
   m17 listopada 2023 r. przedszkolaki z grupy „Krasnale” wraz ze swoimi bliskimi i  wychowawczyniami – p. Mirosławą Adamczyk i Iwoną Kuchnicką, wzięły udział w warsztatach ekologicznych – „Sadzimy rośliny”. Wszyscy wspólnie udaliśmy się do nowej ekopracowni w naszej szkole, na której utworzenie uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części pierwszej uczestnicy obejrzeli film edukacyjny o ekologii i roślinach, podczas którego przedszkolaki przypomniały sobie jak należy pielęgnować rośliny. Pogłębiły również wiedzę na temat różnorodności roślin, ich budowy, czynników warunkujących ich wzrost, a także korzyści, jakie rośliny dają człowiekowi. Po seansie wszystkie dzieci wymieniły jakie warunki musimy stworzyć roślinkom, aby dobrze rosły.
Więcej…
 
„JAK MÓWIĆ O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?” Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
mDzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków („Krasnale”) przystąpiły do realizacji projektu edukacyjnego pt. „Jak mówić o niepełnosprawności?”.
Celem projektu jest:
  • – rozwijanie empatii wobec osób z niepełnosprawnościami,
  • – uwrażliwianie na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz zrozumienie ich potrzeb,
  • – przygotowanie do wspólnego spędzania czasu,
  • – likwidowanie uprzedzeń i stereotypów na temat osób z niepełnosprawnością,
  • – kształtowanie tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami.
Projekt będzie realizowany do końca roku szkolnego 2023/2024. Za jego realizację odpowiedzialne są panie: Mirosława Adamczyk oraz Iwona Kuchnicka.
 
Mobilne Laboratorium Przyszłości Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   
Powiększ treść artykułu
   m17 listopada do naszej szkoły zawitała ekipa Mobilnego Laboratorium Przyszłości.  Uczniowie z klas 4-8 brali udział w warsztatach:
1) "Druk 3D", gdzie poznali drukarkę 3D oraz za pomocą długopisów stworzyli swoje dzieła,  
2) "Sztuczne sieci neuronowe", pokazały jak sztuczna inteligencja będzie wpływała na nasze życie.
Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie. Uczestnicy warsztatów z entuzjazmem podchodzili do wykonywanych zadań i wykorzystywali w praktyce zdobytą wiedzę. Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości pojawiły się w naszej szkole w ramach akcji mającej na celu aktywne wykorzystanie sprzętu zakupionego z projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.
Więcej…
 
Msza Święta Odpustowa Drukuj
Wpisany przez a   
Powiększ treść artykułu
parafia
 
Teatr Magmowcy Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

117 listopada 2023 roku odwiedził nas Teatr „Magmowcy” ze spektaklem pt. „Pisklę poznaje wieś”.  Przedstawienie dotyczyło  życia na wsi. Jego głównym bohaterem było pisklę, które  poznawało zwierzęta żyjące na wsi oraz zasady tam panujące.  Dzieci miały okazję brać aktywny udział w spektaklu,  wcielając się w role różnych zwierząt. Przedstawienie było interesujące  i wszystkim bardzo się podobało.

Więcej…
 
105 rocznic odzyskania Niepodległości Drukuj
Wpisany przez Jakub Hejnicki   
Powiększ treść artykułu
   mDnia 13 listopada 2023 r. jakże uroczyście - w trakcie trzech akademii patriotycznych, obchodziliśmy wraz ze społecznością szkolną 105 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podmiotem nadzorującym i realizującym przedsięwzięcie był nauczyciel - p. Jakub HEJNICKI, który jako nauczyciel odpowiedzialny za niniejsze przedsięwzięcie, zachęcił uczniów różnych oddziałów klasowych do wykonania znanych patetycznych pieśni patriotycznych; począwszy od "Mazurka Dąbrowskiego", "Roty", "Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego", "Piechoty", po nieco swobodniejsze kompozycje jak "Przybyli ułani". 
Pan Jakub ponadto na żywo 'z wojskową werwą' zagrał na werblu w wybranych przez siebie utworach muzycznych bądź pomiędzy nimi. 
Więcej…
 
Warsztaty profilaktyczne Drukuj
Wpisany przez Aneta Górtowska   
Powiększ treść artykułu
  m 7 listopada 2023 r. w naszej szkole, specjalnie dla uczniów klas 6-8. przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Golubia-Dobrzynia, pani Agnieszka Lewandowska, poprowadziła warsztaty, których tematyką były „Papierosy” (dla klasy 6) i „Energetyki” (dla klasy 7-8).
Głównym celem tych zajęć było określenie informacji na temat zagrożeń zdrowotnych, związanych zarówno z paleniem, jak i spożywaniem napojów energetycznych.
Dzięki warsztatom uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat substancji psychoaktywnych, dowiedzieć się, czym jest uzależnienie jak się objawia, a także, w jaki sposób radzić sobie w takich sytuacjach.
Więcej…
 
Półfinał Wojewódzki w Tenisie Stołowym Drukuj
Wpisany przez Piotr Wojciechowski   
Powiększ treść artykułu
m   Zawody odbyły się w Ośrodku Sportu i Turystyki w Rypinie, a prawo startu miały tylko najlepsze szkoły z poszczególnych rejonów Naszą szkołę w kategorii dziewczęta 2011 i młodsze reprezentowały Marcelina Marzec i Laura Kowalik.
Uczennice po bardzo zaciętej rywalizacji wywalczyły II miejsce. 
Więcej…
 
Rozwijanie wyobraźni przestrzennej. Drukuj
Wpisany przez Bartosz Osenka   
Powiększ treść artykułu

   mW zeszłym tygodniu (6-10 listopada) uczniowie klas IV, VI i VIII brali udział w warsztatach poświęconych rozwijaniu wyobraźni przestrzennej poprzez różne ćwiczenia z sześciennymi drewnianymi klockami w roli głównej.
     Naukę przez zabawę uczniowie rozpoczęli od układania sześcianów o coraz większych rozmiarach i badania ich własności. Jedno z kolejnych ćwiczeń zobrazowało, dlaczego podnoszenie do drugiej i trzeciej potęgi nazywane jest odpowiednio podnoszeniem do kwadratu i sześcianu. Uczniowie mieli także okazję przetestować swoją wyobraźnię przestrzenną poprzez budowanie różnych brył z ustalonej liczby klocków. Zwieńczeniem zajęć była rozmowa o sześciennym świecie Minecrafta, doskonale znanego uczniom.
     Warsztaty odbyły się w ramach programu grantowego mPotęga „Matematyka wokół Kopernika”, które realizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową w Pluskowęsach.

Więcej…
 


Strona 3 z 93
free pokereverest poker revie